Ana Sayfa Kabala'nın İfşası Kabala’nın İfşası – Ders 3 – Gelişim Gücü ve Istırabın Anlamı
GD Star Rating
loading...

Kabala’nın İfşası – Ders 3 – Gelişim Gücü ve Istırabın Anlamı

Geçmişte yaratılışın şablonunu öğrenmiştik, Yaratılışın düşüncesini, Yaratan’ın eylemini, manevi dünyaların niteliğini ve maneviyat nedir konularına değindik.

Yaratılışın düşüncesi bir varlık yaratıp sonsuz hazla doldurmak ve bu neden olan her şeyin yegane sebebidir ve hayatımızda olan her şey sadece bunun sonucu olarak gerçekleşmektedir; bu niteliği algılayabilsekte algılayamasakta herşeyin gelişi o hazza varmak içindir. Bu da sorgulamamız gereken bir problem çünkü biz sanıyoruz ki – ayrıca da hayatımızla ilgili en derin soru bu – nerede olduğumuzu hissedememe ve nereye gittiğimizi bilememek bizi şu soruyu sormaya getiriyor “Eğer Yaratan tümüyle iyiyse ve sadece iyilik yapıyorsa o zaman neden dünyada kötülük görüyoruz? Neden kötü olaylar oluyor?”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

SOSYAL AĞLAR

Facebook'da Bağlan
Twitter'da takip et
RSS Aboneliği

KABALİST DR. LAITMAN’IN BLOGUNDAN

HAKKIMIZDA

Bnei Baruch Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü

Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü

Bnei Baruh Kabala bilgeliğini tüm dünya ile paylaşan büyük bir Kabalistler grubudur. 38 den fazla dildeki çalışma araçları bir nesilden diğerine geçmiş otantik Kabala metinlerini temel alır.

Bin yıldan beri gizlenmiş olan Kabala bilgeliği şimdi açığa çıkıyor. Bizim yeterince geliştiğimiz ve onun mesajını uygulamaya hazır olduğumuz bir zaman... Devamı

© 2012-2015 Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü
MENÜ