Ana Sayfa Kabala'nın İfşası Kabalanın İfşası – Ders 4 – Yaratılan Varlığın Yaratılışının 4 Aşaması
GD Star Rating
loading...

Kabalanın İfşası – Ders 4 – Yaratılan Varlığın Yaratılışının 4 Aşaması

Baal HaSulam’dan bir bölüm okuyarak başlayalım, Talmud Eser Sefırot – 10 Sefirotun Çalışılması adlı kitapta şöyle yazıyor:

Dolayısıyla şunu sormalıyız: neden kabalistler her insanın Kabala çalışmasını zorunlu kıldılar? Elbette bunda büyük bir olay var ve anlatılmaya değer: Kabala ilmiyle ilgilenenler için harikulade ve paha biçilmez bir deva bulunmaktadır. Ne öğrendiklerini anlamamalarına rağmen, çalıştıklarını hissetmeyi özlemek ve hasretiyle üzerlerine ruhlarını saran ışığı çekerler. Kişi henüz mükemmelliği edinmemişken bu ışıklar kendisine saran ışıklar olarak ulaşacaktır. Bu şu demektir, ışık kişi için hazırdır ve kişinin alma kabını arındırmasını bekler. Arındığı zaman ışıklar kabın içinde kıyafetlenir.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

SOSYAL AĞLAR

Facebook'da Bağlan
Twitter'da takip et
RSS Aboneliği

KABALİST DR. LAITMAN’IN BLOGUNDAN

HAKKIMIZDA

Bnei Baruch Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü

Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü

Bnei Baruh Kabala bilgeliğini tüm dünya ile paylaşan büyük bir Kabalistler grubudur. 38 den fazla dildeki çalışma araçları bir nesilden diğerine geçmiş otantik Kabala metinlerini temel alır.

Bin yıldan beri gizlenmiş olan Kabala bilgeliği şimdi açığa çıkıyor. Bizim yeterince geliştiğimiz ve onun mesajını uygulamaya hazır olduğumuz bir zaman... Devamı

© 2012-2015 Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü
MENÜ